Wiadomości

Komendant podziękował za obywatelską postawę

Data publikacji 05.11.2019

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim spotkał się dzisiaj z dwoma obywatelami, by podziękować im za wzorową postawę. Wyciągając kluczyki ze stacyjki, mężczyźni uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który prowadził samochód, mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ich czujność, zaangażowanie i odwaga zasługują na ogromne uznanie.

Dwaj mężczyźni wykazali się postawą godną naśladowania. 26 października po godzinie 13.00 jadąc ulicą Goplany w Marklowicach, zauważyli oni jadący przed nimi całą szerokością jezdni samochód Suzuki Wagon. Mężczyźni wyprzedzili pojazd, a następnie doprowadzili do jego zatrzymania. Wtedy wyciągnęli kierującemu kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę i powiadomili policję. Okazało się, że za kierownicą suzuki siedział 42-latek, który miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu...

„Odwaga nie polega na braku lęku, ale na osądzie, że coś innego jest ważniejsze niż strach”   

Komendant Matuszek podkreślił, że taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji i powinien być przykładem oraz wskazówką dla innych osób, świadków łamania prawa. A chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań to postawy godne naśladowania.

Podczas spotkania zastępca szefa wodzisławskiego garnizonu wręczył pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz- akceptujesz". Jeszcze raz dziękując za pomoc, życzył mieszkańcom wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności.

To już kolejne obywatelskie zatrzymanie w ostatnim czasie. Zdecydowana reakcja tych młodych ludzi spowodowała, że mężczyzna nie zdążył daleko zajechać i nie doszło do żadnej tragedii na drodze.