Wiadomości

Przekroczył prędkość, a do tego był pijany!

Data publikacji 12.11.2019

Do 2 lat więzienia grozi 39-letniemu kierowcy volkswagena, którego wodzisławscy policjanci zatrzymali na Młodzieżowej. Mężczyzna jechał za szybko w terenie zabudowanym, a podczas kontroli okazało się, że jest pijany. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystkie jego przewinienia...

Kierowcę zatrzymali wczoraj policjanci z wodzisławskiej drogówki. Wykonany pomiar wskazał, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 105km/h. Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że może on być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie alkomatem wykazało u 39-letniego kierującego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego, po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za brak uprawnień do kierowania i przekroczenie prędkości, ale przede wszystkim za jazdę po pijanemu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek na drodze!