Wiadomości

Uczniowie z Rydułtów wiedzą jak świecić przykładem na drodze!

Data publikacji 13.11.2019

Odblaskowi.pl to ogólnopolska kampania społeczna propagująca bezpieczny styl życia oraz promująca świadome zachowania na drodze. Pod koniec sierpnia ogłosili konkurs na film promujący bezpieczne zachowania na drodze. Jedna z klas rydułtowskiej "czwórki" z pomocą rodziców i policjantów wzięła w nim udział i zwyciężyła. Ich spot okazał się najlepszy. Gratulujemy klasie, która wie jak świecić przykładem na drodze i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia.

Odblaskowi.pl mają na celu zaszczepienie w Polakach nawyku noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Mają misję, aby wykreować nową Odblaskową Polskę, w której każdy pieszy i rowerzysta będzie widoczny na drodze. Dla potrzeb kampanii udało im się stworzyć Odblaskowy Patrol, który nieprzerwanie od 2010 roku przemierza Polskę i poprzez zabawę edukuje najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Pod koniec sierpnia ogłosili konkurs pn. " Świeć przykładem na drodze". Chodziło o nakręcenie spotu lub zrobieniu animacji na temat bezpieczeństwa na drodze. Udział w konkursie wzięła klasa 2b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. Uczniowie i ich rodzicie mieli pomysł na nagranie tego spotu, ale potrzebowali pomocy policjantów. Mundurowi zgodzili się bez wahania, wiedząc że młodzi ludzie działają w słusznej sprawie. Stróże prawa pomogli w przygotowaniach i wzięli udział w nagraniu spotu.

Wyniki ogłoszono z początkiem listopada i wtedy okazało się, że ich film pt. "Bezpieczna szkoła" wygrał w ogólnopolskim konkursie. Nagrodą za zajęcie I miejsca są odwiedziny Odblaskowego Patrolu w ich szkole. Teraz dzieci z niecierpliwością czekają na Odblaskową Zebrę. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom za przygotowanie tak świetnego filmiku. Cieszymy się, ze mieliśmy zaszczyt i okazję w nim uczestniczyć.