Wiadomości

Potrącenie na przejściu dla pieszych. Apelujemy o używanie odblasków!

Data publikacji 14.11.2019

Ostatnie zdarzenia z udziałem pieszych pokazują jak wiele zależy od dbania samemu o własne bezpieczeństwo. Wczoraj doszło do kolejnego potrącenia na pasach. Panowały trudne warunki na drodze a widoczność była ograniczona. Oczywiście kierujący powinien zachować szczególną ostrożność przed przejściem, gdyby jednak piesza miała na sobie jakiś element odblaskowy z pewnością byłaby dla niego bardziej widoczna. Apelujemy o wzmożoną koncentrację na drogach i używanie elementów odblaskowych po zmroku.

Do zdarzenia doszło kwadrans przed 18.00 na ulicy Pszowskiej w Pszowie. Jak ustalili mundurowi, kierujący Daewoo Tico jadąc w kierunku Wodzisławia potrącił kobietę, która przechodziła po prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejscu obecna była załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała poszkodowaną pieszą do wodzisławskiego szpitala. 71-latka w wyniku zdarzenia doznała urazu głowy i barku i pozostała na obserwacji w szpitalu. 37-latek, który nie zachował ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych stracił prawo jazdy. Ze względu na uszkodzenia pojazdu, zatrzymano mu także dowód rejestracyjny. Był trzeźwy.

Dziś w całym kraju prowadzone są działania "NURD". Nadrzędnym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem. Zachowajmy szczególną uwagę w rejonach przejść dla pieszych, gdyż niechroniony uczestnik ruchu drogowego w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans! Kierowców prosimy o dostosowanie prędkości samochodu do warunków panujących na drodze a niechronionych uczestników ruchu drogowego o bezwzględne używanie elementów odblaskowych.