Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Aktualności

Polecamy

2014-rok pieszego
Stop agresji drogowej
stop seksturystyce
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Nie reagujesz akceptujesz
rasizm
Śląska drogówka na Facebooku
Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem – Pamiętaj ! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc

Ruch drogowy

 1. Z dwoma promilami zaparkował pod komendą

  Policjanci z Wodzisławia zatrzymali 53-latka, który miał się stawić wczoraj na przesłuchanie do komendy. Nie był to jednak finał sprawy, w jakiej się zgłosił, tylko fakt, że przyjechał samochodem mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu i zaparkował pojazd pod samym oknem dyżurnego. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia.

 2. Spowodował domino na drodze

  Wodzisławscy policjanci zatrzymali kierowcę seata, który jadąc po pijanemu spowodował wypadek w którym uczestniczyły cztery pojazdy a jedna osoba trafiła do szpitala. 29-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 3. Podsumowanie akcji "Alkohol i narkotyki"

  Wczorajsze działania skierowane na kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu czterech kierowców na podwójnym gazie. Na zawartość narkotyków w organizmie przebadano czterech uczestników, na szczęście żaden z nich nie był pod wpływem zabronionych środków.

 4. Tir wjechał w "elkę"

  Policjanci z Wodzisławia wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Mszanie. Kierujący tirem nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w "elkę". W wyniku zdarzenia ranna została kursantka i instruktorka jazdy. Obie kobiety trafiły do szpitala. Kierujący dafem był trzeźwy.

 5. Czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych

  Policjanci z Wodzisławia od środy czuwają nad bezpieczeństwem osób wybierających się w podróż by spędzić długi weekend majowy. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, prędkość z jaką poruszają się samochody oraz stan trzeźwości kierowców. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas podróży.

 6. Z czterema promilami za "kółkiem"

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę volkswagena, który wyjeżdżając z parkingu uderzył w inny pojazd. W organizmie 47-latka były blisko 4 promile alkoholu. Rybniczanin trzeźwieje w policyjnym areszcie, skąd trafi przed oblicze prokuratora, który z pewnością nie będzie dla niego łaskawy.

 7. "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie"

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki wzięli udział w akcji prowadzonej przez Grupę Motocyklową Mroczne Duchy "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie". Mundurowi zatrzymywali samochody, a motocykliści apelowali do kierowców, aby spoglądali częściej w lusterka, bo nie są jedynymi użytkownikami dróg. Na znak poparcia grupa motocyklowa wręczała kierowcom, którzy wysłuchali ich apelu naklejki.

 8. "Może jakoś się dogadamy?"

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali 48-latka, który usiłował im wręczyć łapówkę. Gdy kierowca uświadomił sobie, że w czasie jazdy rozmawiał przez telefon, miał niezapięte pasy i był pod wpływem alkoholu, włożył między siedzenia plik banknotów z nadzieją, że mundurowi "przymkną oko" na jego przewinienia. Chwilę później już tego żałował...

 9. Kierowcy wciąż piją i wsiadają za "kółko"

  Kolejne działania skierowane na ujawnianie kierowców pod wpływem alkoholu pokazały zatrważające statystyki. Tylko podczas wczorajszej akcji "Trzeźwość" w ręce mundurowych wpadło 9 amatorów jazdy na "podwójnym gazie". To wciąż wygląda jak walka z wiatrakami- mówią policjanci. Kierowcy wciąż piją, wsiadają i jadą...

 10. Nie-trzeźwe święta

  Od piątku policjanci prowadzili na terenie powiatu działania "Bezpieczny weekend". Mundurowi sprawdzali stan techniczny samochodów oraz prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Wyeliminowali z ruchu ośmiu amatorów jazdy na "podwójnym gazie".