Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Śląska drogówka na Facebooku
2013 - Rok Pieszego
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Nie reagujesz akceptujesz
rasizm

Ruch drogowy

 1. Pijany, poszukiwany i z zakazem

  Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierującego audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Mundurowi od razu wiedzieli, że kierowca ma coś na sumieniu. Okazało się, że nie dość że był pijany i prowadził samochód posiadając zakaz to na dodatek był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna trafił już za kratki, gdzie ma odsiedzieć karę dwóch lat wiezienia.

 2. Nietrzeźwa niedziela

  Mundurowi z wodzisławskiej komendy tylko w przeciągu jednego dnia zatrzymali siedmiu kierowców w stanie nietrzeźwości. Najwięcej bo blisko trzy promile miał zatrzymany w Rydułtowach kierowca daewoo. Wszyscy bez wyjątków staną przed sądem, stracą prawo jazdy i na koncie będą mieli wyrok.

 3. Ratowała samochód i sama pod niego wpadła

  W stanie ciężkim do szpitala trafiła 59-latka, która chcąc ratować swój samochód sama pod niego wpadła. Kobieta widząc staczający się z posesji samochód, podbiegła do niego i chcąc go zatrzymać przewróciła się a pojazd przetoczył się przez nią lewym kołem. W wyniku nieszczęśliwego wypadku mieszkanka Połomii doznała rozległych obrażeń wewnętrznych a teraz walczy o życie w szpitalu.

 4. Pijany kierowca pracowniczego autobusu

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali kierowcę pracowniczego autobusu, który miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. W chwili kontroli 56-latek kończył kurs, ale jak ustali mundurowi, chwilę wcześniej przewoził górników do kopalni. Nieodpowiedzialny kierowca straci uprawnienia i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 5. Pościg za piratem drogowym

  Policjanci z Wodzisławia zatrzymali po pościgu kierującego samochodem marki bmw, który nie zatrzymał się do kontroli.Uciekając omal nie rozjechał mundurowych, powodując dwie kolizje i wypadek drogowy, w którym ranne zostały dwie osoby. Po otwarciu drzwi samochodu, 40-latek wypadł z niego i sam trafił do szpitala. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Jeśli okaże się że był pijany, może trafić do więzienia.

 6. Wpadła pod swój samochód

  O wyjątkowo pechowym wtorku może mówić 39-letnia kierująca lancią. Najpierw popsuło się jej auto a gdy zdołała je przepchać na parking wtedy samochód zaczął się staczać z górki. Gdy kobieta próbowała do niego wsiąść by nie uderzył w płot sama pod niego wpadła. Ze złamaniem ręki i urazem głowy trafiła do szpitala.

 7. Wjechał autem w wysepkę ronda

  Policjanci z drogówki zatrzymali 44-latka, który z impetem wjechał na rondo uderzając w wysepkę i uszkadzając rosnące tam krzewy i znak drogowy. Jak się okazało, kierowca forda miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, jechał bez dokumentów i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

 8. Policjanci sprawdzali wiedzę i umiejętności uczniów

  Wczoraj w Zespole Szkół nr 3 w Wodzisławiu Śląskim odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali wodzisławscy policjanci.

 9. Zginął motocyklista

  Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w Marklowicach. W zdarzeniu zginął 38-letni motocyklista.

 10. Spotkanie z młodymi kierowcami

  Realizując założenia kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie", policjant z drogówki spotkał się z młodzieżą licealną posiadającą uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusz rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz uczył ich jak należy się zachować w trakcie kontroli drogowej czy będąc uczestnikiem kolizji.